Табір "Калина"
Табір відпочинку з денним перебуванням Раківського ЗПЗСО
Номативні документи
Наказ № 52
"Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2019р."
"Посадова інструкція вихователя"
"Посадові обов'язки начальника табору"
Інформаційні документи
Звіт
про роботу табору «Калина»
З 1 по 15 червня 2019 р. в Раківському закладі повної загальної середньої освіти був організований табір відпочинку з денним перебуванням «Калина». Для багатьох батьків з різних причин такий спосіб оздоровлення дітей є єдино можливим. Далеко не кожна сім'я може дозволити собі відправити свою дитину на море або в дитячий санаторій. Навіть путівка в приміський табір вимагає значних матеріальних витрат. Відпочинок в пришкільному таборі стає для таких сімей найдоступнішим.
Не дивлячись на те, що пришкільний табір «Калина» знаходиться не на березі річки, не в лісі, а на шкільному дворі, начальник табору Кавуненко Р.С. і команда вихователів зробили все можливе, щоб кожній дитині було цікаво, весело, і щоб відпочинок приніс дітям величезну користь і у фізичному, і в естетичному, і в творчому, і в оздоровчому плані.
Був складений об'ємний план роботи на зміну по всіх напрямах розвитку і виховання дітей. Правильно спланована робота по днях з урахуванням вікових особливостей і потреб дітей в самореалізації дала можливість діткам цікаво, весело і корисно для здоров'я провести час, позбавити вихованців від нудьги і розкрити в собі нові таланти. І перебування в пришкільному таборі залишило масу приємних спогадів і вражень у кожної дитини.
У таборі відпочивали 28 учнів (дітей, які потребують особливої уваги та підтримки ).
Було створено 2 загони: перший - «Смайлик» з девізом «Сонце світить - ми дурієм, дощ іде - ми фанатієм, від життя ми ловим кайф - все чудово - its my life» , і другий загін - «Сонечко» з девізом «Сонце - це світло, сонце - тепло. Сонце - усього життя джерело.» Обидва загони працювали як єдине ціле.
Під час роботи табору працівники та діти дотримувались правил техніки безпеки та санітарно – гігієнічних вимог.
Робота проводилася під керівництвом досвідчених вихователів : Міненко Н.В., Клименко А.О., Лукичова Н.С., Пузенко К.Ф., Таранець Т.М., Костенко Л.В., Гречко О.В., Пузенко Г.М, Семко Н.М., Абрамович С.М., Каспрівська Ю.В., Малінець А.С. Вихователі організовували різні спортивні змагання та ігри та разом з педагогом-організатором Кречко М.В. допомагали хлоп'ятам та дівчаткам здружитися, уникнути конфліктних ситуацій, розвивати комунікабельність, позбавитися від сором'язливості, замкнутості і проявити себе, як особистість.
Для роботи табору було виділено наступні приміщення: спортивний майданчик, їдальня, кімната для проведення заходів, майданчик для настільного тенісу, майданчик на подвір’ї школи для проведення ігор та лінійок. Також була домовленість з Будинком культури для проведення дискотек.
Зарахування дітей до табору здійснювалося на основі заяв батьків.
Для роботи пришкільного табору було створено і затверджено наступні документи:
-
Положення про дитячий табір з денним перебуванням «Калина»;
-
Статут дитячого табору з денним перебуванням «Калина»;
-
Режим роботи дитячого табору;
-
Штатний склад працівників табору;
-
Персоніфікований список дітей;
-
Посадові інструкції працівників табору;
-
Інструкції з охорони праці для працівників табору;
-
План – сітка виховних заходів табору.
Окрім цього, було організовано ведення журналу обліку відвідування вихованцями табору «Калина» та «Журнал вихователя», у якому відображувались педагогічні спостереження та заходи протягом зміни.
У таборі було організоване 2-х разове харчування (сніданок і обід). Завдяки підтримці Раківської сільської ради, для вихованців, було безкоштовним.
Основним змістом виховної діяльності дитячого табору є забезпечення необхідних умов для змістовного відпочинку, організації дозвілля дітей, формування здорового способу життя, творчого і духовного розвитку.
Кожен день у таборі був насиченим. Особлива увага приділялася заходам національно-патріотичного спрямування. Табір розпочинав свою роботу й закінчував організаційними лінійками. Вихователі проводили свої заняття у цікавій формі та із використанням інноваційних технологій: метод проекту, інтерактивні методи, технологія критичного мислення, ігрові технології. Урізноманітнювали заняття різними формами роботи: метод «Мікрофон», «Незакінчене речення», «Займи позицію», «Асоціативний кущ», «Мозковий штурм», «Анкетування» та «Кубик Блума». Для організації дозвілля дітей використовувалися різноманітні ігри, вікторини, квести, кросворди, інтелектуальні ігри, майстер-класи з мейкерства, елементи STEAM, дискотека .
Метою зміни було обрано: розкриття перспективі діяльності дітей у таборі, допомога дитині адаптуватись до життя в таборі, познайомити з режимом дня закладу, законами, традиціями табору, закласти основи тимчасового дитячого об’єднання, враховуючи попередній досвід дітей, намагатись визначити місце та роль кожної дитини в загоні.
Основними завданнями, які ставили перед собою вихователі табору були:
-
виховувати патріотичне ставлення до Батьківщини, української мови;
-
вміння вільно володіти рідною мовою, збагатити словниковий запас;
-
вміння бачити і відчувати красу природи;
-
створити умови для повноцінного спілкування дітей, зародити в душі кожної дитини любов до рідного краю та повагу до інших;
-
розвивати естетичне почуття дітей;
-
підтримувати та зміцнювати фізичне, психологічне, духовне та соціальне здоров’я дитини, формувати негативне ставлення до шкідливих звичок;
-
виховувати соціальну свідомість, почуття патріотизму;
-
організовувати творчі конкурси;
-
прищеплювати дітям інтерес до праці, виховувати бажання працювати, поважати трудову діяльність батьків;
-
залучати дітей до занять спортом.
Педагогічний досвід вихователів пришкільного табору сприяв розвитку спостережливості і творчої самостійності дітей, фізичної витривалості, інтересу до занять (за допомогою нетрадиційних методів викладання), зміцнення здоров’я, загартовування організму, зміцнення відносин у колективі, взаємовідповідальності, бажання брати активну участь у спільних справах, конкурсах, змаганнях, святах, іграх, лінійках.
Перший день 01.06 був присвячений відкриттю табору, Міжнародному дню захисту дітей та організаційним питанням: діти були розділені на загони з урахуванням вікових особливостей і індивідуальних побажань, ознайомлені з правилами і розпорядком дня.
В день відкриття табірної зміни 1.06. діти нашого табору відвідали урочисту лінійку, присвячену міжнародному дню захисту дітей. У пришкільному таборі було проведено відкриття табірної зміни і конкурс малюнків на асфальті «Намалюй свою мрію». Також була організована екскурсія до міста Берислава на районне відкриття зміни.
Фоторепортаж подій у таборі був постійним. Обов’язковим було дотримання санітарно-гігієнічних вимог: створення порядку і затишку в приміщеннях, в ігрових кімнатах, місцях відпочинку. Комплектацію загонів здійснено з урахуванням вікових особливостей дітей та їх інтересів. Всі діти поділені на 2 загони. Вихованці мають однаковий соціальний досвід, інтереси, умови життя.
02.06. 2019р. «День Здоров’я»
Девіз дня: «Здоров’я всьому голова!»
У загонах проведено: Вікторина «Формула здоров’я », Конкурс малюнків «Лікарські рослини нашого краю», пісні про тата, майстер-клас та конкурс з виготовлення листівки для тата, виготовлення табірно-родинноїї емблеми.
Звіт дня: https://www.facebook.com/groups/649208375550565/permalink/654351341702935/
03.06. 2019р. «День Охорони Довкілля»
Заходи дня: конкурс малюнків «Природа наш спільний дім» та Екологічна гра « Поле чудес».
04.06.2019р.
«День Патріота України»
Девіз: «Батьківщина понад усе!» «З Україною у серці»
Вікторина «Свята та традиції мого народу», виготовлення патріотичних сувенірів у техніці деку паж, патріотичний аквагрим, STEM-іграшки (ілюзії з паперу «Козаки») та конкурс патріотичних пісень. https://www.facebook.com/groups/649208375550565/permalink/656500908154645/
05.06. 2019р. «День Фізкультури та Спорту»
Ігри, конкурси, естафети та конкурси малюнків
06.06.2019р. «День Літератури та Книги»
Девіз: «Книги необхідні, як хліб насущний».
Казкова вікторина, конкурс малюнків та перегляд улюблених мультфільмів.
07.06. 2019р. «День Юних талантів»
Парад «Моє хоббі: хто, що вміє». Конкурс «Караоке на майдані».
08.06.2019р. « День Туризму»
Девіз: «Кіготь лисиці вперед!»
Квест «У пошуках скарбів стежками індіанців», створення символіки племені, аксесуарів та талісманів «Мандала з ниток».
https://www.facebook.com/groups/649208375550565/permalink/658429747961761/
Розважально-пошукова гра «У пошуках скарбів» та пікнік.
10.06.2019р. «День Дитячої творчості»
Девіз: «Іти вперед, старатись ніколи не здаватись!»
Інтерактивна вправа «Крісло автора», гра «Ти – мені, я - тобі», мініатюри та маски настрою, гра-пантоміма.
11.06.2019р. «День краси та моди»
Девіз: «Подорожуємо разом!» #АсканіяНова
"Сонечко" та "Смайлики" відвідали Асканію Нову. https://www.facebook.com/groups/649208375550565/permalink/660548377749898/
12.06.2019р. «День Інтелектуалів»
Девіз: Голова без розуму – що ліхтар без свічки, тому слід запамятати, розум треба здобувати!
Гуморина «Розсміши коміка», Інтелектуальна гра «Щасливий випадок», читання гумористичних творів, феєрверк смішинок та анекдоти зі шкільного життя.
13.06. 2019р. «День музики та танцю»
Девіз: «З музикою веселіше! Танці «рулять»!»
Вікторина «Вгадай мелодію», танці-розважанці, творчі хвилинки (майстер-клас з нестандартного малювання), караоке та дискотека.
https://www.facebook.com/groups/649208375550565/permalink/661840317620704/
14.06.2019р. «День Друзів»
Девіз: «Людина з друзями – степ із квітами, а людина без друзів – жменя попелу».
Конкурс та тест «Чи гарний ти друг?», караоке-пісні про дружбу.
15.06. 2019р. «Закриття табірної зміни»
Девіз: «… рідний таборе прощавай!»
Гра-подорож «Солодке дерево», ігри, розваги, свято печеної картоплі та прощальна дискотека.
Під час зміни, наприкінці кожного дня вихователі робили аналіз, де відображали мету, завдання, заходи, емоційні стани, відношення дітей до справи та робили висновки, щодо успішності проведеної роботи.
Приємно, що настрій був позитивним, діти у більшості активними та зацікавленими у роботі а завдання успішними.
Приємні враження, незабутні спогади та здобуті вміння та навички без сумніву супроводжуватимуть дітей до наступної зміни, якої всі чекатимемо з нетерпінням.